Porozmawiajmy o Pabianicach17 sierpnia w Spółdzielczym Domu Kultury, który mieści sie przy ul. Orlej 45 Karol Suchocki spotkał się z mieszkańcami Pabianic. Było to już drugie spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Pabianicach. Tym razem na spotkanie z kandydatem na prezydenta Pabianic przyszło trzy razy więcej osób niż miało to miejsce 2 tygodnie temu, na sali było bowiem obecnych około 60 osób.

W trakcie spotkania Karol Suchocki dużo czasu poświęcił bezpieczeństwu, a w szczególności funkcjonowaniu Straży Miejskiej. Mówił o potrzebie zmiany organizacji pracy strażników miejskich po to, aby patrole pojawiały się przede wszystkim na osiedlach oraz w najbardziej niebezpiecznych miejscach, a nie tylko w centrum Pabianic. Skrytykował to, iż strażnicy zajmują sie tylko wręczaniem mandatów za złe parkowanie, a nie bezpieczeństwem na pabianickich osiedlach. Suchocki mówił także o potrzebie pomocy organizacjom społecznym zajmującym się pomocą dla osób bezdomnych i najbiedniejszych. Stwierdził, że miasto powinno wspomagać finansowo takie organizacje, a to że tego nie robi jest skandalem. Według Suchockiego w skali roku takim organizacjom wystarczy około 20 tys. zł. Przewodniczący Komisji Infrastruktury Społecznej opowiedział sie także za stworzeniem stołówek, w których osoby nie mające wystarczających dochodów mogłoby zjeść ciepły posiłek za darmo albo za niewielką opłatą. Karol Suchocki poruszył także temat pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej. Skrytykował w tym zakresie działalność obecnych, prawicowych władz Pabianic, które nie potrafiły przez 4 lata pozyskać takich środków. Według Suchockiego inne miasta i gminy działają w tym zakresie o wiele sprawniej i posyskuje wiele milionów złotych na infrastrukturę drogową czy obiekty sportowe.

Po wystąpieniu Suchockiego rozpoczęła się burzliwa i ożywiona dyskusja. Przybyli na spotkanie zadawali pytania i wyrażali swoje opinie. Poruszane były przede wszystkim tematy z zakresu bezpieczeństwa, bezrobocia czy potrzeby remontów dróg i ulic. Na koniec, tak jak miało to miejsce dwa tygodnie temu Karol Suchocki wręczył przybyłym na spotkanie pomidory, jako symbol ekologicznego i czystego miasta jakim powinny być Pabianice. Następne spotkanie z Karolem Suchockim odbędzie się na przełomie sierpnia i września w centrum Pabianic.Oficjalna strona radnego Karola Suchockiego
Wszelkie prawa zastrzeżone